Ara
  • Şafak Kömürlü

Hayatın sana sunduğu hediyeler

Hayatta hep güzel şeylere odaklanmak, güzel şeyler düşünmek günümüz mottosu.


Bazen olamıyor tabi, gündelik işlerde bizi motive etmeyen üzen yarım bıraktığımız işlerin üzerimizdeki negatif etkileri bitmiyor. Hepsinin olumluya geçmesi için fırsatlar var tabi ama yapabiliyor muyuz hayır.


Bazen de herşey güzel giderken istemediğimiz bir ana dönüştüğü yer var. Bugün aldığım haber tam da o türden. İnsanı üzen ama hayatın cilvesi mi kaderi mi ne derseniz diyin elinden birşey gelmediği, olması gereken işler silsilesi gibi. Umut her zaman vardır ama sen hayat başıma yıkıldı sanırsın ama aslında içinde güzelliklere çıkan yollar olacaktır. Dik durmak ve bakabilindiği kadar yukarıdan kendimize bakmak gerek belki de. Durup düşünmek gerek geçmişi değil bulunduğun şu anı, edindiğin kazanımları. Süreç içerisindeyken zor olacak biliyorum ama insan varsa her daim bir ışık bir umut var demektir.


Günümüz mottosu belki de şu an insanlık için en olması gereken şey. Güzele odaklanmak güzeli bulmaya yönelik davranışlar geliştirmek bize en fayda sağlayacak şeydir belki de. Bir de bu yönden düşünmeli kimbilir.


Hayat bir armağan hepimize, görmesini bilene :)


10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör